KMa: Scola, Kurosawa, Kachyňa

11. května 2007 v 9:23 | faced |  FiLM
Ettore Scola: La Terrazza (1980) (csfd)
Na terase se jednoho letního večera schází společnost italských padesátníků v krizi, kteří hovoří mezi sebou se svými mladými milenkami o životě. Tok jejich monologů přerušují příběhy novináře, scenáristy, dramaturga, producenta a komunistického poslance, kteří také debatují o politice, umění, talentu, vitalitě, stárnutí, o krizi a naději lidské společnosti. (KMa)
Akira Kurosawa: Rashômon (1950) (csfd)
Film představuje první výrazný mezinárodní úspěch japonského filmu. Snímek obdržel ocenění Zlatého lva v Benátkách a následně byl nominován na Oscara. Rašomon je jméno pobořeného chrámu, u jehož staré brány se před deštěm ukrývají pocestní. Tentokrát se pod záštitou brány rozkrývá průběh dvojitého zločinu, který vidíme ze čtyř různých úhlů pohledu. (KMa)
Karel Kachyňa: Kráva (1994) (csfd)
Snímek Kráva vznikl na základě povídky Jana Procházky a líčí příběh podívínského mladíka Adama. Děj se odehrává na lesní samotě na počátku 20. století. Adam těžce zápasí s nelehkým životním osudem - umírá mu matka, je nucen prodat krávu a horská políčka nad chalupou mu poskytují jen to základní k přežití. Jednoho dne však do jeho života vstoupí živočišná dívka Róza. Téma příběhu je prosté, v jistém smyslu prvoplánové, nicméně právě onou cílenou prostotou působivé. (KMa)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama