KMa: Mogheri, 2x Risi, Wenders

3. března 2007 v 10:59 | faced |  FiLM
Flavio Mogheri: Culastrisce nobile veneziano (1976) (csfd)
Marcello Mastroianni se jako excentrický aristokrat spřátelí s flašinetářem. Pouliční muzikant pak přemluví jednu prostitutku, aby předstírala, že je šlechticovou fiktivní manželkou... (KMa)
Dino Risi: Fantasma d'amore (1981) (csfd)
Život Nina Contiho ubíhá jako vlak v dobře vyjetých kolejích. Má uspokojivé zaměstnání i manželku na úrovni. Jednoho dne potkává Annu, kterou miloval před dvaceti lety, ale namísto příjemných vzpomínek se dostavují noční můry a přízraky minulosti. A Ninovy psychotické stavy přiživují i pochybnosti o smysluplnosti jeho současného života. (KMa)
Wim Wenders: The End of Violence (1997) (csfd)
Bohatý hollywoodský producent Mike Max, jenž vydělává díky filmům plným násilí, je jednoho dne unesen. Mikeovi se podaří únoscům uprchnout a ukrýt se u rodiny svého zahradníka. Zločin byl zachycen kamerami nového bezpečnostního systému, který má pomoci zamezit násilí ve městě. Šéf projektu však není zcela rozhodnut, jak s pořízeným materiálem naloží. A nutno podotknout, že ani přístup detektiva Doca Blocka k vyšetřování není ryze profesionální... (KMa)
Dino Risi: Profumo di donna (1974) (csfd)
Vojenský kadet doprovází slepého, na jednu ruku ochrnutého kapitána Fausta Consola na týdenní výpravě z Turína do Neapole. V Římě navštíví Fausto kněze, jehož žádá o požehnání. V Neapoli se sblíží s jedním důstojníkem, který je rovněž nevidomý, a najde v něm dobrého kumpána do hospody. Podělí se o své životní příběhy... V Neapoli žila Sára do níž byl Fausto zamilovaný a která s ním v minulosti špatně zacházela. Oba poté zosnují plán. Film je sofistikovanější předlohou remakeu s Al Pacinem. (KMa)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama