KMa: Comencini, Truffaut, Corbucci, Haneke

14. března 2007 v 11:28 | faced |  FiLM
Luigi Comencini: Mio Dio come sono caduta in basso! (1974) (csfd)
Film patřil v československých kinech v 80. letech k nejúspěšnějším titulům. (KMa)
Francois Truffaut: Tirez sur le pianiste (1960) (csfd)
Charlie Kohler je klavíristou v malém baru, kdysi slavný virtuos, který se po sebevraždě své manželky vzdal kariéry a vyhýbá se kontaktům se světem. Jednoho dne se v baru ukryje Charlieho bratr Chico, jehož pronásledují dva gangsteři. Charlie, Chico a servírka Lena, která Charlieho miluje, musejí vyřešit závažnou situaci a bojovat o vlastní životy. (KMa)
Sergio Corbucci: Giallo napoletano (1978) (csfd)
Pouliční hráč na mandolínu Raffaele Capece má spatit dluh jako důsledek hráčské vášně svého otce. Hraje tedy serenády pod okny, avšak jednoho dne objeví mrtvolu. Aby se nezapletl se zákonem, podnikne pátrání na vlastní pěst... (KMa)
Michael Haneke: La Pianiste (2001) (csfd)
Učitelka hry na klavír Erika Kohutová je komplikovaná osobnost. Ve dne platí za váženou pedagožku, a večery věnuje své sexuálnívášni v obchodech s pornografií. Doma pak musí poslouchat despotickou matku, která se vyžívá v psychickém týrání dcery. Film vznikl podle literární předlohy nositelky Nobelovy ceny za literaturu Elfriede Jelinek. Film získal v roce 2001 na MFF v Cannes Velkou cenu poroty a Cenu pro nejlepšího herce (KMa)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama