KMa: Chaplin, Truffaut, Risi, Monicelli, Scola

14. března 2007 v 11:39 | faced |  FiLM
Charles Chaplin: Kid (1921) (csfd)
Kid vznikl na počátku dvacátých let jako první Chaplinův celovečerní film. Svým dojemným a současně velmi vtipným příběhem sklidil ihned po premiéře ohromný ohlas diváků a nadšení kritiky. Tulák Charlie se v něm ujímá nalezeného dítěte, jež se snaží s upřímnou láskou vychovávat. Ani v nejdramatičtějších momentech však film neslevuje ze skvělé zábavy. Ve své době nejúspěšnější Chaplinův snímek přinášíme v původní verzi, která u nás dosud nebyla vydána. (KMa)
Francois Truffaut: La Peau douce (1962) (csfd)
Pierre Lachenay je v literárním světě velmi známou osobností. Žije klidný rodinný život se svou ženou Francou a dcerou Sabine. Na jedné pracovní cestě do Lisabonu se seznámí s krásnou mladou letuškou Nicole, a jelikož vyvine patřičnou iniciativu, dojde mezi nimi k milostnému vzplanutí. Pierre začíná vést dvojí život a neustále volí mezi rodinou a milenkou. Jednoho dne ale Franca objeví manželovy diskriminující fotografie a rozhodne se k zoufalému činu. (KMa)
Dino Risi: Primo amore (1978) (csfd)
Bývalý kabaretiér Ugo Cremonesi (Ugo Tognazzi) odchází do domova pro zestárlé herce, kde se zamiluje do osmnáctileté služebné Renaty (Ornella Muti). Ve chvíly kdy obdrží velký finanční obnos za nedoplatky z penze, se rozhodne vrátit do Říma a otevřít nové varieté. Krásná Renata odjíždí s ním a doufá, že z níbohatý milenec učiní slavnou herečku. (KMa)
Mario Monicelli, Dino Risi, Ettore Scola: I Nuovi mostri (1977) (csfd)
Skládanka brilantních povídek je dílem tvůrců slavných jmen, již zaštiťují neméně slavní aktéři - různě situovaní hrdinové v absurdních situacích. Například bohém v Rolls-Roycu, který ve snaze zajistit ošetření zraněnému chodci jezdí z místa na místo, aby nakonec skončil tam, kde celá anabáze začala. Komické črty rozesmějí, ale pointa příběhů zůstává drsně mrazivá. (KMa)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Trauma Trauma | Web | 22. prosince 2008 v 19:38 | Reagovat

ahoj, včera jsem založila na lide.cz forum o charlim chaplinovi tak jestli máš zájem tak se připoj zde: http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&auth=&forum_ID=83114   budu moc ráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama