2x Bertolucci, Wenders, Sica

14. března 2007 v 11:48 | faced |  FiLM
Bernardo Bertolucci: The Dreamers (2001) (csfd)
Do revolucí vonící Paříže přijíždí v roce 1968 Matthew, mladík ze států. Spolu s desítkami filmových nadšenců hltá projekce v proslulé Cinématheque. Během demonstrací se Matthew setkává s kráskou Isabelle a posléze i s jejím zapáleným bratrem Theem. Když mu nabídnou, aby s nimi žil v obrovském bytě rodičů, kteří zrovna odcestovali na dovolenou, přijímá a bez varování vstupuje do světa volného sexu a erotiky. Všechno je tak nové... (KMa)
Vittorio De Sica: Amanti (1968) (csfd)
Čerstvě rozvedená Julia přijíždí z USA do Benátek. Na letišti se seznámí s atraktivním automobilovým závodníkem Valeriem. Julia nejprve odmítá jeho nabídky, později jej ale sama pozve na návštěvu na venkovské sídlo. Společné chvíle tráví jednak prohlížením památek jednak milováním. Po jednom večírku, který přeroste v orgie, si Valerio uvědomí, že si vzal příliš velké sousto, a Julii opustí. Záhy se doví, že hlavním důvodem Juliina chování je její nemoc a neúprosně se blížící smrt. (KMa)
Bernardo Bertolucci: Besieged (1998) (csfd)
Shandurai opouští Afriku, protože její manžel se stal politickým vězněm. Začne v Římě studovat medicínu a stará se o vilu pana Kinskyho, pianisty a skladatele. Mladá žena bydlí v jednom pokoji romantické římské vily a po čase ji majitel začne zaplavovat květinami a dárky. Udělal by pro ni cokoliv. Ona však touží po jediném - aby její manžel byl znovu na svobodě... (KMa)
Wim Venders: Land of Plenty (2004) (csfd)
Co je to ten americký sen? Paul Jeffries a jeho neteř Lana mají zcela jiný pohled na život. Také lásku ke své zemi dávají rozdílně najevo. Paul bojoval ve Vietnamu, Lana byla misionářkou v Africe a na středním východě. Každý po svém se snaží vyrovnat s událostmi po 11. září 2001. (KMa)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama