KMa: Kurosawa, Okamoto, Kobayashi, Fujita

7. ledna 2007 v 10:07 | faced |  FiLM
Akira Kurosawa: Yoidore tenshi (1948) (csfd)
Gangstera Matsunagu po šarvátce se znepřáteleným gangem ošetří doktor Sanada, lékař-alkoholik, jenž je doslova "andělem" pro chudé lidi z předměstí, kde žije. Ten mladému zločinci diagnostikuje tuberkulózu a pokouší se ho přesvědčit, aby se začal léčit. Mezi muži se postupně vyvíjí zvláštní přátelské pouto. Ve chvíli, kdy propustí z vězení bývalého vůdce Matsunagova gangu, nemocný mladík ztrácí svoji pozici i milenku a rozhodne se postavit bývalému šéfovi v souboji na život a na smrt... (KMa)
Kihachi Okamoto: Dai-bosatsu tôge (1966) (csfd)
Bouřlivá léta pádu šógunátu charakterizují nekonečné likvidace nepohodlných osob a konflikty procísařských a šógunátních skupin. Na pozadí těchto událostí prochází jako přízrak smrti muž jménem Rjúnosuke Cuke, jenž ovládá meč s bravurou mistra, ale jehož duše je zlá a krutá. Zůstávají za ním mrtvoly politicky aktivních osob i obyčejných lidí. Ovšem vše souvisí se vším a jeden čin neodvratně ovlivňuje činy druhých. Jedho smrt si přeje stále více lidí, ale je vůbec možné zastavit zosobněné zlo? (KMa)
Masaki Kobayashi: Jôi-uchi: Hairyô tsuma shimatsu (1967) (csfd)
Hrdinou příběhu je stárnoucí samuraj Isaburo. Žije poklidným životem, dokud mu jeho pán nepřikáže aby oženil svého syna Yogora s konkubínou, jež upadla v nemilost i přesto, že vládci porodila syna. Ačkoliv se Isaburo zprvu zdráhá, Yogoro přijme Ichi za ženu a zakrátko se mezi nimi probudí silný cit. Jijich láska starému samuraji vrátí síly a tak když zemře vládcův starší syn a on pošle pro Ichi, aby mu stanula po boku jako matka jeho dědice, Isaburo se pánovi postaví na odpor... (KMa)
Toshiya Fujita: Shurayukihime (1973) (csfd)
Narodila se za chladné zimní noci mezi zdmi ženské věznice. Její umírající matka ji pojmenovala Šurajuki (Krvavý sníh). Byla počata, aby vykonala pomstu na čtveřici zločinců, kteří její matku připravili o čest, manžela a syna. Celé mládí neustále cvičila, aby mohla svůj úkol splnit. Zřekla se všeho ve jménu pomsty, ale přesto její úkol nebude jednoduchý...Tento důmyslně strukturovaný příběh podle komiksu Kazua Koikeho je spojením psotupů experimentální a brakové kinematografie. (KMa)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama