KMa: Monicelli, Almodóvar, Sica, Altman

1. prosince 2006 v 17:29 | faced |  FiLM
Mario Monicelli: Casanova '70 (1965) (csfd)
Casanova ´70 je humorným příběhem sexuálních dobrodružství Andrey Rossi-Colombottiho, pohledného, avšak trpícího kvůli vlastní impotenci. Ve skutečnosti potřebuje k sexuálnímu vzrušení nebezpečné situace - pak se z něho stává neodolatelný dobyvatel dívčích srdcí. Znamenitý Marcello Mastroianni v titulní roli s nadhledem ironizuje klasický typ samolibého italského svůdce, který se v jeho podání mění v tragikomickou oběť zažitých sexuálních rituálů. (KMa)
Pedro Almodóvar: La Mala educación (2004) (csfd)
Úspěšný režisér Enrique Serrano už dlouho hledá námět, na svůj další film, když k němu vpadne neohlášená návštěva. Enrique hned nepozná svého někdejšího spolužáka Ignacia, který mu předává vlastní příběh, jak byl v dětství v škole zneužíván. V 60. letech se jako chlapci setkali v jezuitské koleji, kde spolu objevovali film, ale také lásku, sex a strach - hlavním aktérem byl otec Manolo. Pro Enriqua je to skvělá inspirace, ale zároveň se dozvídá nečekanou pravdu. (KMa)
Vittorio De Sica: Matrimonio all'italiana (1964) (csfd)
Mladý obchodník Domenico se zamiluje do mladičké prostitutky Filumeny, a proto ji vpašuje do domu své matky jako služebnou. Léta plynou a Filumena, která v tajnosti porodila tři děti, čeká na Domenicovu nabídku k sňatku. Ta ale nepřichází, jelikož neodpovídá Domenicově představě o manželce na úrovni…V hlavních rolích Sophia Loren a Marcello Mastroianni. (KMa)
Robert Altman: Kansas City (1996) (csfd)
Ve městě zločinu, vášně a jazzu v polovině 30. let 20. století rozjíždí Blondie O´Hara zoufalý plán na osvobození svého mažela, který je zadržen v kasinu při pokusu o krádež. Blondie unese manželku místního politika, aby využila jeho konexí k osvobození Johnyho. V průběhu akce se obě ženy sblíží a paní Stiltonová - žena z vyšších kruhů - žasne nad zoufalým činem milující Blondie v kontrastu s počínáním vlastního manžela, jenž se pouze snaží ututlat skandál a zachránit předvolební preference... (KMa)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama