KMa: Godard, Visconti, Monicelli, Fellini, De Sica

11. prosince 2006 v 23:41 |  FiLM
Jean-Luc Godard: Le Mépris (1963) (csfd)
Příběh odhaluje problém odtažitosti a citového vychladnutí mladého manželského páru. Spisovatel Paul Javal přijme práci na komerčním filmu jehož tvůrci patří mezi smetánku. Javal pozvolna přebírá zvyky a manýry svých nových kolegů. Paulova žena je jeho proměnou stále znechucenější a jakmile si uvědomí, že i ji Paul využívá k vylepšení vlastní pozice, jejich citový vztah se stává historií. V hlavních rolích se nám představí Brigitte Bardot a Michel Piccoli. (KMa)
De Sica, fellini, Monicelli, Visconti: Boccaccio '70 (1962) (csfd)
Film Boccaccio ´70 je souborem čtyř povídek zpracovných čtyřmi italskými režiséry, kteří ve své době patřili k těm nejvýznamnějším reprezentantům oboru. Společné téma představují zvyky, hranice a tabu v sexuálním chování člověka moderní společnosti. Co nás přiměje přemýšlet, kam až chceme či můžeme zajít? Jak silný je sexuální pud a kdy se ozvou morální sirény? To záleží jen na Vás... (KMa)
DVD9, délka: 3:15, obraz: 1.66:1 (letterbox), zvuk: italský - AC3 2.0, titulky: české, nevypinatelné, bonus: nabídka KMa, titulky jsou dílem více autorů - překlady se kvalitou různí, ke konci Felliniho povídky je v titulcích chyba - zaseknutá věta na několik minut a po tu dobu chybějící překlad, ve Viscontiho povídce chybí část souvětí, disk je špatně rozdělen na kapitoly, takže nelze od začátku vystopovat jednotlivé povídky.
Vittorio De Sica: La Ciociara (1960) (csfd)
Blíží se konec 2. světové války. Vdova Cesira se svou třináctiletou dcerou odjíždějí z bombardovaného Říma do bezpečí na venkov, kde se Cesira narodila. Když ale konečně přijde osvobození, zasadí jí válka ránu největší... Hrají: Sophia Loren, Jean-Paul Belmondo, Eleonora Brown, Carlo Ninchi, Andrea Checchi, Pupella Maggio, Emma Baron, Bruna Cealti a další... (KMa)
Vittorio De Sica: Ieri, oggi, domani (1963) (csfd)
Povídky o třech ženách z různých společenských vrstev, které však mají mnoho společného - musejí se vypořádat s nepříjemnou životní situací. Adelina uniká před vězením permanentním těhotenstvím. Bohatá a znuděná Anna jezdí v rolls-roycu a opravdovou lásku nahrazuje povrchním flirtem. Prostitutka Mara poplete hlavu mladému naivnímu seminaristovi a musí čelit jeho nedočkavým nabídkám ohledně společné budoucnosti... Hrají: Sophia Loren, Marcello Mastroiannni, Aldo Giuffre a další... (KMa)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama