KMa: Birkin, Griffith, Resnais, Kurosawa

18. prosince 2006 v 6:47 | faced |  FiLM
Andrew Birkin: The Cement Garden (1993) (csfd)
Aby se neprozradilo, že Julie, Sue, Tom a Jack osiřeli, pohřbí děti tajně svou matku do betonu v přízemí domu. Zpočátku vzrušující nezávislost se postupně mění v bezuzdné a nemravné živoření postrádající morálku i budoucnost. Děti se musejí vyrovnat s vlastní nevyzrálostí a přehodnotit pózu soběstačných dobrodruhů... (KMa)
D. W. Griffith: Intolerance (1916) (csfd)
Čtyři příběhy z různých historických období, které sledují "boj lásky v průběhu věků"... Dramatickým prolínáním scén všech příběhů se Griffithovi podařilo vytvořit dílo zcela revoluční skladby. V příbězích sledujeme výjevy ze životní pouti Ježíšovy, ze života francouzského krále Karla IX., vyprávění o zrazeném králi starověkého Babylonu a o "současném" mladíkovi odsouzeném za vraždu již nespáchal... (KMa)
Alain Resnais: I Want to Go Home (1989) (csfd)
Americký kreslíř komiksů Joey Wellman přilétá společně s přítelkyní na výstavu svých děl do Paříže, kde studuje jeho dcera Elsie. Kulturní šok je ale příliš silný a navíc dcera Elsie, která pohrdá otcovou prací se s ním odmítá sejít. Wellman je rozhodnut vrátit se co nejdtříve domů. O schůzku se kreslířem však velmi stojí praofesor Gauthier - obdivovatel komiksových hrdinů. O přízeň profesora Gauthiera zase usiluje Elsie, která by u něho chtěla studovat. A tak se nakonec všichni setkávají... (KMa)
Akira Kurosawa: Ikimono no kiroku (1955) (csfd)
Postarší zámožný Nakajima (Toshiro Mifune) je posedlý děsivou představou atomové katastrofy. Jeho vroucné přání spasit celou rodinu útěkem do Jižní Ameriky však nařáží na silný odpor dětí, které si uvědomují, že by se tím výrazně zmenšilo jejich očekávané dědictví a rozhodnou se raději otce nechat prohlásit za nesvéprávného. Herecký výkon pětatřicetiletého T. Mifuneho v roli starého muže balancujícího nad propastí je naprosto strhující... (KMa)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama