KMa: Truffaut, Fellini, Antonioni

7. října 2006 v 17:11 | faced |  FiLM
Francois Truffaut: Le Dernier métro (1980) (csfd)
Paříž 1942. Lucas Steiner je jako Žid nucen opustit zemi. Zatímco se skrývá ve sklepě svého divadla, jeho žena, herečka Marion, ze něj převzala ředitelskou funkci s dělá, co může, aby udržela divadlo při životě a herce při divadle. Dokonce se odváží uvést novou hru a do titulní role angažovat Bernarda Grangera, aby zvýšila zájem diváků. Poslední metro je film o umění a životě. (KMa)
Federico Fellini: I Viteloni (1953) (csfd)
Přesvědčivý obraz pěti mladých mužů, kteří doslova utrácejí čas v malebném jadranském městečku. Jejich život je plný snů a iluzí, fantazírují o ženách, o velkoměstském životě, o nekonečných nočních pitkách. Sami však jsou neschopni jakéhokoli činu, nechávají se ošetřit svými matkami a navečer opět bez cíle, znuděně a stereotypně vyrážejí do uliček městečka, jenž už tak dobře znají. Ve filmu se objeví i česká herečka Lída Baarová. (KMa)
Federico Fellini: Giulietta degli spiriti (1965) (csfd)
Na pozadí snů a fantazií rozehrává F.Fellini krizi ženy středního věku, která se musí vyrovnávat s mužovou citovou nestálostí přerůstající v nevěru. Fellini v tomto filmu, v němž s nevšední dávkou imaginace rozkrývá svět ženské duše, se pokouší vyrovnat s vlastními problémy, jež mu přineslo manželství s herečkou Giuliettou Masini. Prostředí, v němž se hlavní hrdinka pohybuje, inscenuje jako zhmotnělé povědomí ženského světa nahlížené mužskýma očima. (KMa)
Michelangelo Antonioni, Wim Wenders: Al di la delle nuvole (1995) (csfd)
Z Ameriky přijíždí do Evropy filmový režisér (J.Malkovich), který chce ve Francii a Itálii najít inspiraci pro svůj nový film. Při této cestě potkává čtyři osoby, které se stanou aktéry čtyř fascinujících milostních příběhů. S jednou dívkou (S.Marceau), která zavraždila svého otce, dokonce prožije milostný vztah - láska prostě nezná hranice ani v životě, ani ve filmu. (KMa)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama