KMa: Kurosawa, Damiani

20. září 2006 v 14:25 | faced |  FiLM
Akira Kurosawa: Akahige (1965) (csfd)
Poslední tvůrčí spolupráce Kurosawy s hercem nezdolné energie Toshiro Mifunem. Rudovous je příběhem dozrávání mladého absolventa medicíny. Přidělen ke službě na schudlé místní klinice, Dr. Yasumoto naráží na neústupnou osobnost vrchního lékaře Dr. Niideho, známého jako "Rudovous". Po počáteční ostré konfrontaci mladý lékař porozumí Rudovousově krédu, že v životě existují důležitější hodnoty než moc a sláva. (KMa)
DVD 9, délka: 3:05, obraz: 2.55:1 černobílý, zvuk: japonský AC3 2.0 a japonský AC3 4.0, titulky: české, bonus: trailer (české titulky)
Damiano Damiani: Il Giorno della civetta (1968) (csfd)
V malém sicilském městečku je chladnokrevně zavražděn šéf stavební společnosti. Vyšetřování případu se ujímá kapitán Bellodi a jeho podezření padá na Mafii. Vyšetřování však naráží na silnou zeď mlčení a strachu vyslýchaných svědků zastrašených jasným vzkazem: další vraždou. Bellodi se sám stává objektem pečlivého pozorování. Režisér D. Damiani dokáže udržet napětí přímým vypravěčským způsobem bez odbíhání od hlavní linie příběhu a také bez zbytečného násilí. (KMa)
DVD 5, délka: 1:44, obraz: 1.78:1 barevný (letterbox), zvuk: italský AC3 2.0, titulky: české (nevypínatelné) přesahují spodní okraj obrazu, bonus: nabídka KMa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama