KMa: Kurosawa, Antonioni, Filippo, Pasolini

20. září 2006 v 16:12 | faced |  FiLM
Akira Kurosawa: Ikiru (1952) (csfd)
Kanji Watanabe strávil dlouhá léta nesmyslnou prací byrokrata. Poté, co se dozvídá, že je smrtelně nemocen a zbývá mu posledních šest měsíců života, začne si klást otázky o smyslu lidské existence. Uvědomí si, že se už 30 let potácí mezi pracovním stereotypem a neporozumění v rodině, a odhodlá se na světě po sobě něco zanechat - začne bojovat za zřízení městského parku a hřiště v chudinské čtvrti. Muž plný smutku a pesimismu se ze dne na den proměňuje v člověka zářícího nadějí… (KMa)
DVD 9, délka: 2:17, obraz: 1.33:1 černobílý, zvuk: japonský AC3 2.0, titulky: české
Eduardo De Filippo: Oggi, domani, dopodomani (1965) (csfd)
Marcello Mastroianni se představuje ve třech komediálních povídkách. Ať už ztělesňuje muže, jenž střílí po ženě z revolveru slepými náboji, aby jí dokázal, jak o ni stojí, anebo muže, který se snaží prodat svou atraktivní manželku arabskému emírovi a nakonec se stává novým přírustkem harému. Máte-li rádi italské komedie nebo herecké umění Marcella Mastroianniho, neměla by tato "klasika" chybět ve Vaší sbírce. (KMa)
DVD 5, délka: 1:36, obraz: 1.85:1 černobílý/barevný/barvený, zvuk: italský AC3 2.0, titulky: české (nevypínatelné), bobus: nabídka KMa, řazení kapitol nedovoluje posouvání na začátky povídek
Michelangelo Antonioni: Cronaca di un amore (1950) (csfd)
Paola je krásná mladá žena provdaná za bohatého průmyslníka. Když její manžel pojme podezření, že by mu mohla být nevěrná, najme si detektiva, aby vypátral, zda se Paola s někým nestýká. Mimoděk tak zapřičiní setkání dávných milenců. Drama milostného trojúhelníku je podtrženo poválečným prostředím konce první poloviny 20. století a umocněno neobvyklou kamerou. (KMa)
DVD 5, délka: 1:38, obraz: 1.33:1 černobílý, zvuk: italský AC3 2.0, titulky: české (nevypínatelné), bonus: nabídka KMa
Pier Paolo Pasolini: Edipo re (1967) (csfd)
Příběh začíná v předválečné Itálii. Mladým manželům se narodil syn, na něhož otec velmi žárlí. Poté se děj přesouvá do doby antické a sleduje osudy malého dítěte, které mělo být zabito v poušti. Chlapec je však zachráněn, pojmenován Oidipús a přiveden ke korintskému králi jako jeho syn. Oidipovi je předurčeno zabít svého otce a oženit se se svou matkou. Ve chvíli, kdy se o neblahé věštbě doví, uprchne vyděšený Oidipús ze svého domova, čímž nevědomky začíná naplňovat svůj osud. (KMa)
DVD 5, délka: 1:40, obraz: 1.85:1 (letterbox) barevný, zvuk: italský AC3 2.0, titulky: české (nevypínatelné), bonus: nabídka KMa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama