KMa: Comencini, Pasolini, Antonioni

20. září 2006 v 14:43 | faced |  FiLM
Luigi Comencini: La Donna della domenica (1976) (csfd)
Starý zpustlý architekt, který se pravidelně bavil obscénními gesty vůči ženám, se stal obětí vraždy. Podle hesla "s čím kdo zachází" byl utlučen obřím keramickým penisem. Případu se ujímá zmatený, ale vytrvalý inspektor. Vyšetřování vede postupně až do nejvyšší turínské společnosti mezi bizarní persony s více či méně neobvyklými perverzemi. (KMa)
DVD 5, délka: 1:45, obraz: 1.33:1 barevný, zvuk: italský AC3 2.0, titulky: české (nevypínatelné), bonus: nabídka KMa
Pier Paolo Pasolini: Uccellacci e uccellini (1966) (csfd)
Dravci a vrabci jsou především bajkou, moralitou naplněnou aforistickými symboly. Jako se v něm setkávají dva Nevinní z ulice Hladu, z vesnice Bídy, z úpatí Hor Hlouposti, proslulé po celém světě mučednictvím sv. Analfabeta s havranem z hlavního města Ideologie z ulice Karla Marxe, setkává se zde maoistická ideologie s indickou filosofií, marxismus se středověkým křesťanstvím, neorealismus s výsostnou stylizací. Poprvé se zde objevují groteskně stylizovaní hrdinové Toto a Ninneto. (KMa)
DVD 5, délka: 1:25, obraz: 1.85:1 (letterbox) černobílý, zvuk: italský AC3 2.0, titulky: české (nevypínatelné) pod úrovní spodního okraje obrazu, bonus: nabídka KMa
Michelangelo Antonioni: Il Grido (1957) (csfd)
Cukrovarnického dělníka Alda opustila partnerka Irma kvůli milenci a ten se pocitem životní prázdnoty vydá se svou malou dcerkou pryč z města. Navštěvuje města a vesnice, kde potkává jiné ženy nabízející mu domov a lásku, avšak nic ho nedokáže udržet na místě. Aldo si přesto uvědomuje bezútěšnost a tragiku své pouti. Tento film je v Antonioniho filmografii ojedinělý, neboť se neodehrává v buržoazním prostředí jak je u něho zvykem, ale v prostředí chudých periferií a venkova. (KMa)
DVD 5, délka: 1:51, obraz: 1.33:1 černobílý, zvuk: italský AC3 2.0, titulky: české (nevypínatelné), bonus: nabídka KMa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama