KMa: 2x De Sica, Kurosawa

20. září 2006 v 14:12 | faced |  FiLM
Vittorio De Sica: Miracolo a Milano (1951) (csfd)
Bylo nebylo, jednoho dne našla jedna stará žena mezi hlávkami zelí na svém políčku opuštěné dítě. Přijala jej a říkala mu Toto. Po její smrti je Toto vychován v sirotčinci, jehož brány opouští jako dobrácký mladík. Toto se pokouší najít si v poválečném Miláně práci, ale končí mezi bezdomovci. Tedy nekončí, ale začíná. Právě zde totiž Totova dobromyslnost a malé zázraky, které jej životem provází, nacházejí to nejlepší uplatnění, neboť právě zde je jich nejvíc potřeba. (KMa)
DVD 5, délka: 1:32, obraz: 1.33:1 černobílý, zvuk: italský AC3 2.0 (na vteřinku vypadne), titulky: české (nevypínatelné), bonus: nabídka KMa
Vittorio De Sica: Il Tetto (1956) (csfd)
Novomanželé Natale a Luisa Pilonovi touží po vlastním domově. Rozhodnou se využít příležitosti a postavit si vysněný dům sami. Podle zákona má totiž každý, kdo dokáže přes noc postavit čtyři stěny a zakrýt je střechou, právo v takovém domě bydlet. Natale je navíc zedník a má i pár přátel, kteří jim pomohou… (KMa)
DVD 5, délka: 1:34, obraz: 1.3:1 černobílý, zvuk: italský AC3 2.0, titulky: české (nevypínatelné), bonus: nabídka KMa
Akira Kurosawa: Kumonosu jô (1957) (csfd)
Děj původního Shakespearova dramatu "Macbeth" je přemístěn do středověkého Japonska. Při návratu z boje pánové Washizu a Miki zabloudí ve zdánlivě neproniknutelném lese. Potkávají zde kouzelnou stařenku, která jim prozradí záhadné proroctví jejich budoucnosti. Jakmile velitelé opustí les, začíná se postupně tajemná věštba naplňovat… Drama o touze po moci, svědomí, zradě a nevyhnutelnosti trestu. (KMa)
DVD 9, délka: 1:49, obraz: 1.33:1 černobílý, zvuk: japonský AC3 2.0, titulky: české, bonus: trailer (české titulky)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Jan | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 8:55 | Reagovat

Tady je to velmi zajímavé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama