KMa: Vittorio De Sica a 3x István Szabó

3. května 2006 v 11:42 |  FiLM
Levné Knihy KMa právě uvolnily do prodejen další novinky:
Vittorio De Sica: Ladri di biciclette (1948) (csfd)
Obsah/Info:
Italský film, který na pozadí příběhu nezaměstnaného dělníka podává realistický obraz sociálních poměrů dnešní Itálie. Hlavnímu hrdinovi filmu hrozí, že hned po nastoupení práce v novém zaměstnání se znovu ocitne na dlažbě, poněvadž mu kdosi ukradl jízdní kolo, které je pro lepiče plakátů podmínkou. Všechno další úsilí hrdiny filmu směřuje k tomu, aby nalezl zloděje a získal zpět své kolo. Když se však přesvědčí o marnosti tohoto počínání, rozhodne se v zoufalství stát se sám zlodějem. (KMa)
DVD 5, délka: 1:26, obraz 1.44:1 černobílý, zvuk: italský - AC3 2.0, titulky: české (nevypínatelné), bonus: nabídka KMa

István Szabó: Hanussen (1988) (csfd)
Obsah/Info:
Rakouský voják Klaus Schneider, zraněný v 1. světové válce, se léčí u dr. Emila Bettlheima, který zjistí, že je Schneider nadán silnou empatií a jasnovideckými schopnostmi. Po válce si Schneider změní jméno a jako Hanussen se vydává do Berlína předvádět jasnovidecká a hypnotická představení. Vždy uhodne pravdu a netrvá dlouho, než se jej nacisté rozhodnou využít ke své propagandě. Úplná pravda jim však není vhod, a Hanussen tak přestává být pohodlnou loutkou. (KMa)
DVD 5, délka: 1:51, obraz: 1.74:1 barevný, zvuk: německý - AC3 2.0, titulky: české (nevypínatelné), bonus: nabídka KMa, titulky jsou sporé, elementární německé výrazy nejsou překládány, na DVD je uvedena místo německé stopa maďarská.

István Szabó: Oberst Redl (1985) (csfd)
Obsah/Info:
Film vypráví příběh o osudech reálné postavy Alfreda Redla, mladého ambiciózního důstojníka, jenž si na historickém pozadí doznívající slávy Rakousko - Uherska buduje kariéru u tajné policie. Zaplétá se však do politických kliček, a tak se - i přes zdánlivě úspěšné životní milníky - neodvratně blíží Redlův tragický konec. (KMa)
DVD 5, délka: 2:16, obraz: 1.66:1 barevný, zvuk: německý - AC3 2.0, titulky: české (nevypínatelné), bonus: nabídka KMa, titulky jsou sporé, elementární německé výrazy nejsou překládány, na DVD je uvedena místo německé stopa maďarská.

Istvásn Szabó: Mephisto (1981) (csfd)
Obsah/Info:
Je to příběh talentovaného herce Hofgena, podléhajícího bezmezné ctižádosti, jíž obětuje své morální zásady, politické přesvědčení i osobní život. Přitom klame sám sebe iluzí, že ve zvráceném totalitním světě by mohl kolem sebe vytvořit klidný ostrov umění. Na vrcholu společenského vzestupu je osamoceným a vnitřně rozpolceným mužem, vydaným na milost a nemilost nacistické moci. Jeho závěrečná slova ve filmu nejsou jen poznáním vlastní tragédie, ale i přiznáním zrady, beznaděje a viny. (KMa)
DVD 5, délka: 2:18, obraz: 1.77:1 barevný, zvuk: německý - AC3 2.0, titulky: české (nevypínatelné), bonus: nabídka KMa, titulky jsou sporé, elementární německé výrazy nejsou překládány, na DVD je uvedena místo německé stopa maďarská.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama